5 Aralık 2010 Pazar

VE METİN HAKKA YÜRÜDÜ


2 gündür burada yoktuk ve gidişimizin sebebi metin kardeşimizi kaybedişimiz oldu.....

8-9 ay gibi bir süredir kanserle mücadele eden ve sevdikleri tarafından büyük ilgi gören Metin Kurt'çu hakka yürüdü. Geride üzüntülü bir eş ve hiçbir şeyden haberi olmayan beş aylık bir yavru kaldı. Ve pek tabiki kanserle mücadelesinde onu bir an bile yalnız bırakmayan babası, annesi, kayınpederi, kardeşleri ve tüm akrabaları kaldı geride. Genç bir yaşamın bu şekilde sonlanması tüm sevenlerini üzdü. Ancak Haktan gelen emre hepimizin boynu kıldan inceydi. Allah her ne yaparsa iyi yapardı ve Metin içinde en iyi kararı vermişti. Sevenlerine kalan ise onu son yolculuğuna en iyi şekilde uğurlamak ve anısını yaşatmak.
Cenazesine tüm sevenleri ve çok uzaklardan gelen gönülleri fethedilmiş arkadaşları katıldılar. Oldukça kalabalık ve hüzünlü eller üzerinde son istirahatgahına götürüldü. Son görevleri herkes birlikte yaptı. Ellerden hiç düşmedi ve hiçkimse hizmet etmekten geri durmadı.
Genç bir yaşam daha son buldu. Metin Kurt'çu mücadelesinde Hakkın emrine teslim oldu. Bundan sonra biz sevenlerine düşen görev onu hayırla ve hakkıyla yadetmek geride bıraktığı eş ve çocuğuna sahip çıkmak olacaktır. Metin onları düşünmüştü. Bizimde düşünmemiz gereken onlar ve Metin'in anısıdır.
İnanıyoruz ki ölüm dünya hayatını ahiret hayatına bağlayan bir geçittir. Biz Metin'i iyi biliriz ve iyi şekilde yad ederiz. Dileriz ki gök ehlide metini hayırla yadetsin.
Tüm sevenlerinin başı sağolsun. Onu tanımak bahtiyarlığına erişen herkes dileriz onu unutmasın. Onunla birlikte ölüm hep hatırımızda olsun. Öyle ki “Zevkleri ortadan kaldıran ölümü çok hatırlayın” buyruğu hiç aklımızında çıkmasın.
İnna lillahi ve inna ileyhi raciun, Allahtan geldik ve yine ona dönücüleriz.

1 yorum:

AKİFZADE dedi ki...

Allah rahmet etsin.

Başınız Sağolsun...