15 Nisan 2010 Perşembe

Sağlıklı Yaşama,İncelmekdün akşam nilgün diye nlp uzmanını dinliyorduk ondan dinlediklerimi sizlerle paylaşmak istedim...

Çabuk kilo verdiren diyetler aldatmacadır.

İdeal vucut ölçülerine ulaşmak için bedeni aç bırakmak yerine kendini beslemelisin.Diyet yaptığında vücut kıtlıktayım diyerek kendini koruma altına lıyor.

Sağlıklı insanlar ihtiyaçları kadar yerler,şişman insanlar diledikleri kadar yerler.
Normal insanlar acıktığı için yer yemek vakti geldiği için değil.

Aç olmadan yemek yeme.aç değilken yediğin yemek direk olarak depoya gider.
Ziyafetlerde ise her gıdadan biraz biraz ye.hepsinden de tat.
Ama ölçüyü aşma.

Eğzersiz yaptığında tüm gün boyunca metobolizman çalışmaya devam eder....Ne kadar uzun agzersiz yaparsan o kadar çabuk sonuç alırsın...


sağlıklı yaşamak için 10 kural:


1-Her gün egzersiz yap(yemek yemeye vaktin varsa hareket etmeyede vaktin vardır.Bunu günlük bir alışkanlık yap.yürü,koş,hopla zıpla dans et,vücudunu hareket ettir.)
2-En az 20 dk egzersiz yap(Ne kadar çabuk forma girmek istiyorsan o kadar çok egzersiz yap,Gerekirse sabah öğle ,akşam.ama 20 dk dan az olmasın.çünkü beden 20 dk az egzersizde beden yağ yakıcı enzimleri üretmeye başlamaz bile)egzersiz

3-Her gün 3 kez 1o defa karından derin nefes al(derin nefes almak metobolizmanı Hızlandırdığı gibi bağışıklık sistemini de güçlendirecektir.

4-Sağlıklı, sana yaşam verecek yiyeceklerle beslen.Yiyecekler doğal hallerine ne kadar yakınlarsa o kadar sağlıklıdır.

5-Topraktan gelen gıdalarla hayvandan gelen gıdaları mümkün olduğunca ayrı tüket, birini öğlen ye birini akşam ye...

6-Meyveyi tek başına ye başka hiç bir yiyecekle karıştırma.

7-Vücudunun yüzde 80 sudur.Su miktarı yüksek gıdalarla beslen.sebze ve meyve,ot çeşitleri gibi.Yediklerinin yüzde 80 ni bunlar olsun.Her gün en az 2 porsiyon meyve,3 porsiyon sebze ye...

Şişman insanların günlük gıdalarının sadece yüzde 15 inin su miktarı yüksek besinler ihtiva ettiğini biliyormuydun..Yoğun besinler kalın bedenleri yaratır.

8-Her gün en az 8 bardak su iç.çay,kahve,cola buna dahil değil.İçtiğin her bardak suyun metobolizmanı hızlandırdığı bil.

9-Yatmadan 3 saat önce yemeyi bırak.Çünkü bedenin yatmaya hazırlandığı için metobolizmasını yavaşlatıyor.Gece geç vakitte yenilen yemek yakılamadığı için kalçalarına gider.
10-Sağlıklı Yaşama kendini adadığını her gün kendine hatırlat.Sağlıksız yaşam dolu dolu yaşanmamış bir hayattır.

Hiç yorum yok: